Pažengęs minimalistas

Nesenai pamačiau podkastą, kuriuo tikrai apsidžiaugiau. Tai buvo du man patinkantys žmonės, vienas jų, ilgametis, asmeninis autoritetas fizinio lavinimosi ir jėgos srityje. Nuoroda apačioje.

Advanced minimalist arba pažengęs minimalistas – ką tai reiškia.

Minimalizmas, gyvenime, gali tapti meta principu. Tačiau taip nenutinka greitai ir lengvai. Ko gero jokie svarbūs gyvenimiški principai nenutinka greitai ir lengvai. Savo gyvenime, minimalizmą, suprantu kaip susintetintą patirtį, kuri susideda iš plačios aibės patirčių, profesionalumo, disciplinos ir savęs žinojimo.
Minimalizmą veiklose pavyksta pasiekti pagal, daugiau ar mažiau, atsikartojančius motyvus. Pirma, reikia daryti daug ir įvairių dalykų, tuomet, pradėti siaurinti ir disciplinuotai siekti kokybės. Savęs pažinojimas čia padeda, nes tai, kas kitiems, ar ant popieriaus, skamba kaip geriausias įmanomas dalykas – nebūtinai veiks tau.
Kuomet tai ko sieki ir ką darai susiaurini, ištobulini ir praktikuoji disciplinuotai – tampi pažengusiu minimalistu toje srityje. Žodis „pažengęs“ čia nėra tinkamiausias, tačiau, geresnio, kol kas, nežinau.
Kodėl, tuomet, ne „profesionalus“? Nes gyvenime, yra sričių, kuriose nesieki profesionalumo, tai nėra tavo oficiali profesija. Tačiau, nepaisant to, gali pasiekti itin aukštą lygį.
Siekti būti pažengusiu minimalistu verta srityse, kurios remiasi ilgaamžiais ir laiko patikrintais principais. Todėl, ieškoti ir siekti minimalizmo srityje, kuri glaudžiai siejasi su technologiniu progresu – gali būti per daug sudėtinga.
Minimalistai, dažnai, atsisuka atgal, į tai kas yra patikrinta kitų praktikoje ir pasirenka nebūti žinomi kaip geriausi vienoje ar kitoje srityje. Nebūti inovatoriai. Pats siekis būti pripažintu ir žinomu kaip geriausiu, lieka už minimalizmo ribų.
Pažengęs, stiprus, minimalizmas suteikia stiprius principus ir kertines vertybes, kurios leidžia psichikai išlikti stabiliai.
Tačiau, ko gero, neverta siekti minimalizmo visame kame. Gyvenime reikalingas balansas tarp tvarkos, stabilumo ir naujumo, arba chaoso. Pažengęs minimalizmas suteikia itin tvirtą pagrindą, nuo kurio gali stipriai pasvirti link chaoso, savo noru arba aplinkybėms privertus. O atėjus laikui, sugrįžti atgal į balansą.

Joe Rogan Experience #1399 – Pavel Tsatsouline